TEOG kalkacak da ne zaman kalkacak?Evet TEOG kalkacaksa ne zaman? Bence en önemli soru bu. Hem de hemen cevap bulması gereken soru. Çünkü 2017-2018 Eğitim öğretim yılında yaklaşık 1.2 milyon öğrenciyi direkt ilgilendiriyor

Evet TEOG kalkacaksa ne zaman? Bence en önemli soru bu. Hem de hemen cevap bulması gereken soru. Çünkü 2017-2018 Eğitim öğretim yılında yaklaşık 1.2 milyon öğrenciyi direkt ilgilendiriyor.

Bir çok veli yasal ya da gayri yasal bir yol haritası çizdi çocukları için. Kimisi özel ders ayarladı kimisi merdiven altı kurs… kimisi ise okullarda açılacak ücretsiz kursa bel bağladı.

Bugünden tezi yok bir yol gösterilmeli bu insanlara…

 

Evet TEOG sınav şekli olarak, yaklaşım olarak olumlu yanları olsa da bugüne kadar gelmiş geçmiş en kötü sistem çünkü TEOG ile tüm okullar sınavla öğrenci alır oldu ve artık kimse mahallesindeki okula dahi gidemez oldu.

Mahalle okulu kavramı kalmadığı gibi mahallede bulunan okulda da mahalleli bırakmadı.

Kendi içinde başarılı olan sadece mahalleden öğrenci alan çok başarılı okullarda varken artık onlar da yok oldu.

Okula mahallelili de öğrenci de sahip çıkmaz oldu.

Neredeyse her öğrenci servise mahkum oldu ya da evinin dibinde okul varken kilometrelerce yürümek zorunda kalındı TEOG ile.

Bu konuda defalarca uyardık, TEOG’un adı konulmamışken bile uyardık ama dinleyen kim?

Bu konuyu ne yazık ki eğitimciler ya da MEB değil Sayın Cumhurbaşkanı gündeme getirdi.

Çözüm bulunur ama zaman o kadar uzun değil.

Dedik ya 1.2 milyon evladımız ve velileri haber bekliyor…

Çözümün yolu tabii ki sınavla öğrenci alan okul sayısını azaltmaktan geçiyor… Mahalle mekteplerini canlandırmaktan geçiyor çözüm ana nasıl ve ne zaman???

 

Ya TEOG ile dönüştürdüğümüz, adeta öldürdüğümüz mekteplerimiz? Onu da öldürenler düşünsün.

Maksut Balmuk

Memurlar.Net - Özel
Bu yazıyı paylaş

Benzer Yazılar

Öğretmenlerin il dışına çıkışı yasak mı?

Öğretmenlerin il dışına çıkışlarının yasak olduğu yönündeki değerlendirmeler ve uygulamalar doğru değildir. Bazı müdürlüklerimiz, öğretmenlerin izin almaksızın ve rapor almaksızın şehir dışına çıkamayacakları yönünde resmi bildirimlerinde bulunmaktadır. Bu konudaki örnek bir mesaja yazının sonunda yer verilmiştir. Bu mesaj içeriğini yazan yöneticiler yanlış değerlendirme yapmaktadır. Burada; Sayın bakanın dün akşam zorunlu olmadıkça öğretmenler il dışına çıkmasın söyleminden vazife edinme...

Bazı Okul müdürlerine SRC kıyağı. Görev başına 400 lira!

SRC sınavının merkezi sınav sistemine yüklenmemesi ve 1-2 saat süren bir sınav için görev başına 400 TL ücret ödenmesi nedeniyle, bu sınavda görev alacakların belirlenmesinde, kayırmacılık yaşanmamaktadır. SRC belgesi yük ve yolcu taşımacılığı yapanların almak zorunda oldukları mesleki yeterlilik belgesinin adı. Bu sınav diğer sınavlarda olduğu gibi okullarda yazılı ve uygulama olarak yapılmakta. MEB okullarda...
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN

Son Yorumlar

Nisan 2020
P S Ç P C C P
« Mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930