Sayın Çolak, Anadolu lisesi ile ilgili açıklamanız bekleniyor


  • Gündem
  • 13 Kas 2012
  • editor
  • 1.313 views Okunma
  • Yorum Yok

    untitledSayın Çolak, Anadolu lisesi ile ilgili açıklamanız bekleniyor

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğükafasındaki planı açıklamalıdır. Karma karışık halesokulan Anadolu Liselerine öğretmen ataması yapılan açıklama ile daha da karmaşık hale gelmiştir.

On binlerce insanın kazandığı sınav sonucuna görebaşvuru yapabilen öğretmen neredeyse yok. Mevcut okulu Anadolu Liseline dönüşenlerbaşvuramıyor, sınavsız atananlar başvuramıyorderken dostlar muhabbette görsün misali atama yapılmak isteniyor.

Bu konuda da yargı tokadı olmazsa geri adım atılması düşünülmüyor.

Madem öyle öğretmenlerin en doğal hakkı olan bir konuda açıklama bekliyoruz.

MEB görünen köy kılavuz istemese de bu atamalardan sonra;

2012 sınavını kazananlara yeniden başvuru hakkı verilecek midir?

Bu atamalar bir kereye mahsus mu yapılacaktır?

Anadolu, Fen ve Sosyal Bilimler ile Güzel Sanatlar ve Spor Liselerine öğretmen atama süreci nasıl işleyecektir?

Bu soruları cevaplamalısınız ki öğretmenler az da olsa geleceklerini görebilsinler. Bu hususların aslında, kılavuza benzeyen açıklamada yerini alması gerekirken yapılmamıştır.

İnsan Kaynakları Genel Müdürü sayın Hikmet ÇOLAK’ın bu konuda bir açıklama yapması öğretmenler tarafından beklenmektedir.

Saygılarımla?.

Maksut BALMUK

Eğitim Yöneticisi

Memurlar.Net - Özel

Bu yazıyı paylaş

Benzer Yazılar

MEB Yönetici Görevlendirmede İl Dışı ve Takvim Sorunu

Milli Eğitim Bakanlığının yayımlamış olduğu ilk defa yönetici görevlendirme takvimi ile iller arası yer değiştirme takvimi çakışmakta olup, sorunun çözülmesi için MEB’in küçük bir revizyon yapması yeterli olacaktır. Daha önce ilk defa yönetici görevlendirmede kullanılan sözlü sınavın anlamsızlığını gerekçeleri ile ele almıştık.  Temel dayanağımız bakan Selçuk’un sözlü sınavlarda, yazılı sınavda alınan puana eş değer puan verilmesi...

Liselere geçiş sınavı için virüs uyarısı: ‘Sınıf, 12 kişiyi geçmemeli’

Eğitim-İş Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi Maksut Balmuk, Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) ilişkin “Tüm sınav salonları 10-12 öğrenciyi geçmeyecek şekilde düzenlenmelidir. 20 kişilik sınıflar risk oluşturacaktır” dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Sınavla ilgili bir rehber yayımlanacak. Sınav bütün öğrencilerin maskeyle sıralara oturmasıyla başlayacak. Eğer mesafe sağlanacaksa maske çıkarılabilecek” sözlerini anımsatan Balmuk, sınav için yapılması gerekenleri...
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN

Son Yorumlar

Temmuz 2020
P S Ç P C C P
« Haz    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031