Sayın Çolak, Anadolu lisesi ile ilgili açıklamanız bekleniyor


  • Gündem
  • 13 Kas 2012
  • editor
  • 1.221 views Okunma
  • Yorum Yok

    untitledSayın Çolak, Anadolu lisesi ile ilgili açıklamanız bekleniyor

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğükafasındaki planı açıklamalıdır. Karma karışık halesokulan Anadolu Liselerine öğretmen ataması yapılan açıklama ile daha da karmaşık hale gelmiştir.

On binlerce insanın kazandığı sınav sonucuna görebaşvuru yapabilen öğretmen neredeyse yok. Mevcut okulu Anadolu Liseline dönüşenlerbaşvuramıyor, sınavsız atananlar başvuramıyorderken dostlar muhabbette görsün misali atama yapılmak isteniyor.

Bu konuda da yargı tokadı olmazsa geri adım atılması düşünülmüyor.

Madem öyle öğretmenlerin en doğal hakkı olan bir konuda açıklama bekliyoruz.

MEB görünen köy kılavuz istemese de bu atamalardan sonra;

2012 sınavını kazananlara yeniden başvuru hakkı verilecek midir?

Bu atamalar bir kereye mahsus mu yapılacaktır?

Anadolu, Fen ve Sosyal Bilimler ile Güzel Sanatlar ve Spor Liselerine öğretmen atama süreci nasıl işleyecektir?

Bu soruları cevaplamalısınız ki öğretmenler az da olsa geleceklerini görebilsinler. Bu hususların aslında, kılavuza benzeyen açıklamada yerini alması gerekirken yapılmamıştır.

İnsan Kaynakları Genel Müdürü sayın Hikmet ÇOLAK’ın bu konuda bir açıklama yapması öğretmenler tarafından beklenmektedir.

Saygılarımla?.

Maksut BALMUK

Eğitim Yöneticisi

Memurlar.Net - Özel

Bu yazıyı paylaş

Benzer Yazılar

Fen ve Sosyal Bilimler Liselerine öğretmen ataması neden düzenlenmiyor?

MEB’de yargı kararına rağmen uygulamada sorunlar yaşanan, bir türlü düzene oturtulmayan sorunlardan birisi de Fen ve Sosyal Bilimler Liselerine öğretmen ataması. Bu okullarımız kurulduklarından beri sınavla öğrenci almakta. Ayrıca öğretmenleri de özel olarak seçilmiştir yıllarca. Bu seçim süreci Anadolu liseleri ve Anadolu Öğretmen liseleri ni( kapatılan) de kapsamıştır. Yargı kararlarına bakıldığında; sınavla öğrenci alan bu...

MEB’de yeni yapılanma

Eğitim Sistemimizin sorunlu olduğu her kesim tarafından kabul ediliyor. Bunun böyle gitmeyeceği da açık. Ülke ekonomisinin kaynaklarının önemli bir kısmının aktarıldığı ve mutlak aktarılması gerektiği Eğitim’deki başarısızlık sadece bakanları değil, başbakanı da Cumhurbaşkanını da rahatsız etmektedir. Eğitim Sistemimizin sorunlu olduğu her kesim tarafından kabul ediliyor. Bunun böyle gitmeyeceği da açık. Ülke ekonomisinin kaynaklarının önemli bir kısmının aktarıldığı...
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN

Son Yorumlar

Ekim 2019
P S Ç P C C P
« Nis    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031