Ortaöğretim Genel Müdürlüğü neyi bekliyor?


  • Gündem
  • 07 Kas 2013
  • editor
  • 1.571 views Okunma
  • Yorum Yok

headlineOrtaöğretim Genel Müdürü sayın Ercan TÜRK kendisine bağlı okullara açıklama yapmak için neyi bekliyor. Tamı tamına 225 maddelik yönetmelik yayımlanalı iki ay oldu. Sorunlar var açıklama yapan yok.

 

Yönetmeliğe göre kapıyı çalan Sorumluluksınavları vardır. Bu konuda biz n değerlendirmemizi yaptık fakat haklı olarak yetkililerden yazılı emir beklenmektedir.

http://www.memurlar.net/haber/422387/

Yönetmelikteki amacınızın mevzuatı tek elde toplamak olduğu görülüyor. Bu iyi de kısaltalım diye olması gereken maddeleri neden kısmaya gidiyoruz. 10 madde daha fazla olsa da aşağıdakisorular da cevap bulsa olmaz mıydı?

Öğrenci sorumluluk sınavına itiraz edebilir fakat tarih yok. Yani 1 ay, 3 ay 3 yıl sonra da itiraz edebilir mi belli değil. İdari davadaki gibi 60 gün müdür süre? Bunu da mı yazmaz insan.
Her neyse biz acil cevap bekleyen birkaç soruyu ele alalım:
Tabii duyan olursa;

7 eylül tarihli yönetmeliğe göre;

Kasım ayında liselerde sorumluluk sınavı yapılacaktır.

1- Bu sınavlarda görev alan öğretmenlere ücret ödenip ödenmeyeceği konusunda tereddüde düşülmektedir açıklar mısınız? (ki ödenmesi kaçınılmazdır)

2- Bu sınavlara itiraz için ilçelerde yada okulda oluşturulacak komisyon üyelerine ücret ödenecek midir?
3- Yabancı dil derslerinde sekiden olduğu gibi Yazılı ve Uygulama sınavı olmak üzere iki sınav mı yapılacak yoksa sadece sözlü sınavla mı değerlendirilecek?

4- Bir okulda tek öğretmen varsa sınava girecek öğrenci sayısı da örneğin 6 ise bu sınav tek öğretmen tarafından aynı anda mı yapılacak? ücretlendirmesi nasıl olacak?

Bu yazının tüm hakları Maksut Balmuk’a aittir. “www.maksutbalmuk.com.tr” biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır
Bu yazıyı paylaş

Benzer Yazılar

Fen ve Sosyal Bilimler Liselerine öğretmen ataması neden düzenlenmiyor?

MEB’de yargı kararına rağmen uygulamada sorunlar yaşanan, bir türlü düzene oturtulmayan sorunlardan birisi de Fen ve Sosyal Bilimler Liselerine öğretmen ataması. Bu okullarımız kurulduklarından beri sınavla öğrenci almakta. Ayrıca öğretmenleri de özel olarak seçilmiştir yıllarca. Bu seçim süreci Anadolu liseleri ve Anadolu Öğretmen liseleri ni( kapatılan) de kapsamıştır. Yargı kararlarına bakıldığında; sınavla öğrenci alan bu...

MEB’de yeni yapılanma

Eğitim Sistemimizin sorunlu olduğu her kesim tarafından kabul ediliyor. Bunun böyle gitmeyeceği da açık. Ülke ekonomisinin kaynaklarının önemli bir kısmının aktarıldığı ve mutlak aktarılması gerektiği Eğitim’deki başarısızlık sadece bakanları değil, başbakanı da Cumhurbaşkanını da rahatsız etmektedir. Eğitim Sistemimizin sorunlu olduğu her kesim tarafından kabul ediliyor. Bunun böyle gitmeyeceği da açık. Ülke ekonomisinin kaynaklarının önemli bir kısmının aktarıldığı...
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN

Son Yorumlar

Kasım 2019
P S Ç P C C P
« Nis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930