Ortaöğretim Genel Müdürlüğü neyi bekliyor?


  • Gündem
  • 07 Kas 2013
  • editor
  • 1.543 views Okunma
  • Yorum Yok

headlineOrtaöğretim Genel Müdürü sayın Ercan TÜRK kendisine bağlı okullara açıklama yapmak için neyi bekliyor. Tamı tamına 225 maddelik yönetmelik yayımlanalı iki ay oldu. Sorunlar var açıklama yapan yok.

 

Yönetmeliğe göre kapıyı çalan Sorumluluksınavları vardır. Bu konuda biz n değerlendirmemizi yaptık fakat haklı olarak yetkililerden yazılı emir beklenmektedir.

http://www.memurlar.net/haber/422387/

Yönetmelikteki amacınızın mevzuatı tek elde toplamak olduğu görülüyor. Bu iyi de kısaltalım diye olması gereken maddeleri neden kısmaya gidiyoruz. 10 madde daha fazla olsa da aşağıdakisorular da cevap bulsa olmaz mıydı?

Öğrenci sorumluluk sınavına itiraz edebilir fakat tarih yok. Yani 1 ay, 3 ay 3 yıl sonra da itiraz edebilir mi belli değil. İdari davadaki gibi 60 gün müdür süre? Bunu da mı yazmaz insan.
Her neyse biz acil cevap bekleyen birkaç soruyu ele alalım:
Tabii duyan olursa;

7 eylül tarihli yönetmeliğe göre;

Kasım ayında liselerde sorumluluk sınavı yapılacaktır.

1- Bu sınavlarda görev alan öğretmenlere ücret ödenip ödenmeyeceği konusunda tereddüde düşülmektedir açıklar mısınız? (ki ödenmesi kaçınılmazdır)

2- Bu sınavlara itiraz için ilçelerde yada okulda oluşturulacak komisyon üyelerine ücret ödenecek midir?
3- Yabancı dil derslerinde sekiden olduğu gibi Yazılı ve Uygulama sınavı olmak üzere iki sınav mı yapılacak yoksa sadece sözlü sınavla mı değerlendirilecek?

4- Bir okulda tek öğretmen varsa sınava girecek öğrenci sayısı da örneğin 6 ise bu sınav tek öğretmen tarafından aynı anda mı yapılacak? ücretlendirmesi nasıl olacak?

Bu yazının tüm hakları Maksut Balmuk’a aittir. “www.maksutbalmuk.com.tr” biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır
Bu yazıyı paylaş

Benzer Yazılar

MEB’de yeni yapılanma

Eğitim Sistemimizin sorunlu olduğu her kesim tarafından kabul ediliyor. Bunun böyle gitmeyeceği da açık. Ülke ekonomisinin kaynaklarının önemli bir kısmının aktarıldığı ve mutlak aktarılması gerektiği Eğitim’deki başarısızlık sadece bakanları değil, başbakanı da Cumhurbaşkanını da rahatsız etmektedir. Eğitim Sistemimizin sorunlu olduğu her kesim tarafından kabul ediliyor. Bunun böyle gitmeyeceği da açık. Ülke ekonomisinin kaynaklarının önemli bir kısmının aktarıldığı...

Anaokullarına rehber öğretmen normu Başbakanlıkta mı bekliyor?

Edindiğimiz bilgiye göre MEB gerekli çalışmayı yapmış DPB dahil diğer birimlerden de görüş alarak düzenlemeye son şeklini verdiği halde aylardır (ki gelen bilgilere göre 5 aydır) yayımlanmak üzere Başbakanlıkta beklemektedir. Aksama Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünden mi yoksa başka bir noktadan mı kaynaklanmaktadır bilinmemekle beraber bu gecikme normal bir gecikme değildir 18.06.2014 tarihinde yürürlüğe...
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN

Ağustos 2019
P S Ç P C C P
« Nis    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031