Öğretmen il içi atama bugün açıklanacak


  • Gündem
  • 21 May 2014
  • editor
  • 1.415 views Okunma
  • Yorum Yok

headline (1) kopya

Öğretmenlerin il içi yer değiştirmelerinin takvime göre 20-21 Mayıs 2014 tarihlerinde açıklanması gerektiğini belirtmiş ve bu noktada umutsuz olduğumuza vurgu yapmıştık.

Aynı yazıda; atamalar zamanında yapılsa bile bir çok sorunun öğretmenleri beklediğini belirtmiştik. Bakanlıktan gelen bilgilere göre MEB atamaları bugün açıklayacak. Aslında 20 Mayıs 2014’te gerçekleştirmek üzere çalışma yapıldığı fakat bazı illerde onay işlemleri tamamlanmadığından bunun mümkün olamadığı bilgisine ulaştık.

İl içi atamalarda yetki valiliklerde olduğundan bakanlık sistemden yetkiyi verdiği anda atamalar yapılacaktır. Fakat A ili yaparken B ili yapamayabilir. Yani iller arasında farklılıklar söz konusu olabilir.

Aynı yazımızda;

“Biz bazen uyarmak, bazen uyandırmak bazen de tarihe not düşmek için yazıyoruz. Bu yazı tarihe not düşmek için… Çünkü kervanı yolda dahi düzeltecek yaklaşımı da, anlayışı da, iradeyi de göremiyoruz… Yalancılığı asla kendimize yakıştıramayız, yakıştıranları da kınıyoruz fakat yanılan inşallah biz oluruz. Yeter ki öğretmenler kazansın, eğitim kazansın…”

demiştik. Aynı fikrimize devam ediyoruz.

Her şeye rağmen peşin olarak atamalar zamanında yapılamaz dediğimiz konuda atamaların zamanında yapılacağını peşinen duyururken, yanılgımızdan dolayı özrümü peşinen diliyor, duyarlılık gösteren Müsteşar Sayın Yusuf TEKİN ve İnsan Kaynakları Genel Müdür V. Sayın Hamza AYDOĞDU’ya ve diğer emeği geçenlere (iller dahil) öğretmenler adına peşinen teşekkür ediyoruz…

Ve son cümle olarak diyoruz ki keşke bu atamalar sorunsuz olarak yapılabilse, bunun için gerekli tedbirler alınabilseydi ve tek bir öğretmenin mağduriyeti söz konusu olmasaydı.(!)

Saygılarımla…

Maksut BALMUK
Öğretmen

http://www.memurlar.net/haber/468603

Bu yazıyı paylaş

Benzer Yazılar

MEB’de yeni yapılanma

Eğitim Sistemimizin sorunlu olduğu her kesim tarafından kabul ediliyor. Bunun böyle gitmeyeceği da açık. Ülke ekonomisinin kaynaklarının önemli bir kısmının aktarıldığı ve mutlak aktarılması gerektiği Eğitim’deki başarısızlık sadece bakanları değil, başbakanı da Cumhurbaşkanını da rahatsız etmektedir. Eğitim Sistemimizin sorunlu olduğu her kesim tarafından kabul ediliyor. Bunun böyle gitmeyeceği da açık. Ülke ekonomisinin kaynaklarının önemli bir kısmının aktarıldığı...

Anaokullarına rehber öğretmen normu Başbakanlıkta mı bekliyor?

Edindiğimiz bilgiye göre MEB gerekli çalışmayı yapmış DPB dahil diğer birimlerden de görüş alarak düzenlemeye son şeklini verdiği halde aylardır (ki gelen bilgilere göre 5 aydır) yayımlanmak üzere Başbakanlıkta beklemektedir. Aksama Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünden mi yoksa başka bir noktadan mı kaynaklanmaktadır bilinmemekle beraber bu gecikme normal bir gecikme değildir 18.06.2014 tarihinde yürürlüğe...
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN

Ağustos 2019
P S Ç P C C P
« Nis    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031