Öğrencilerin performans ödevleri kalktı mı?


  • Gündem
  • 16 Mar 2014
  • editor
  • 2.255 views Okunma
  • Yorum Yok

Sayın AVCI performans Görevleri Ne oldu?

headline (1)

Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı bir çok kez yaptığı açıklamada performans görevlerini öğrencilerin değil velilerin yaptığını, velilerin şikayetçi olduklarını bu nedenle kaldıracaklarını söylemişti.

Bu sözler henüz birinci dönemin sonunda söylendiği halde henüz bir gelişme yok. Öğrenciler haklı olarak soruyorlar kalktı mı kalkmadı mı? Ne zaman kalkacak? Öğretmenimiz ilk dönemden vermişti yapalım mı yapmayalım mı?

Cevabı siz verin…

Bir bakan bu şekilde yüzbinlerce hatta milyonlarca öğrenciyi etkileyecek önemli bir konu da açıklama yapıyorsa alt yapısı hazır olması ve anında uygulanması gerekmez mi? Yada en azından yaptığı açıklamalarda örneğin bir ay sonra ya da gelecek öğretim yılında yada gelecek dönemde kaldıracağız demesi gerekmez mi?

Bu konuda okul müdürleri de öğrenciler de öğretmenler de velilerde şaşkın…

Bizim kaldırılması yada kaldırılmaması noktasında talebimiz söz konusu değil fakat bazı şeylerin lafta kalarak insanların mağduriyetine yol açılmasına vurgu yapmak istiyoruz.

Kaldı ki performansa görevlerinin getiriliş amaçları yerindedir fakat uygulamada çok sorun vardır. İlköğretimde yıllardır uygulanan bir sistemin kaldırılması öngörülmekte ise henüz bu yıl Ortaöğretimde de getirilmesinin anlamı nedir? Konu tartışılmalı, siyasi değil bilimsel odaklı kararlar alınmalıdır.

Bakalım ne zaman akla gelecek ve açıklama yapılacak?

Maksut BALMUK

Eğitim Yöneticisi

http://www.memurlar.net/haber/460633

Bu yazıyı paylaş

Benzer Yazılar

Liselere geçiş sınavı için virüs uyarısı: ‘Sınıf, 12 kişiyi geçmemeli’

Eğitim-İş Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi Maksut Balmuk, Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) ilişkin “Tüm sınav salonları 10-12 öğrenciyi geçmeyecek şekilde düzenlenmelidir. 20 kişilik sınıflar risk oluşturacaktır” dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Sınavla ilgili bir rehber yayımlanacak. Sınav bütün öğrencilerin maskeyle sıralara oturmasıyla başlayacak. Eğer mesafe sağlanacaksa maske çıkarılabilecek” sözlerini anımsatan Balmuk, sınav için yapılması gerekenleri...

Öğretmenler 1 Haziran’da okula gelecekler mi?

MEB tarafından yayımlanan 29 Nisan 2020 tarihli yazıya göre yüz yüz eğitime 01 Haziran 2020 tarihine kadar ara verilmiş uzaktan eğitime devam kararı alınmıştı. Peki öğretmenler, 1 Haziran’da okula gelecek mi? Daha önce; Covid-19’un yarattığı sorunlar sonrasında eğitim öğretimde yapılanları eğrisiyle doğrusuyla el almaya çalıştığımız iki yazı yayımlamıştık. Bilindiği üzere MEB tarafından yayımlanan 29 Nisan...
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN

Son Yorumlar

Haziran 2020
P S Ç P C C P
« May    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930