Öğrencilerin performans ödevleri kalktı mı?


  • Gündem
  • 16 Mar 2014
  • editor
  • 2.153 views Okunma
  • Yorum Yok

Sayın AVCI performans Görevleri Ne oldu?

headline (1)

Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı bir çok kez yaptığı açıklamada performans görevlerini öğrencilerin değil velilerin yaptığını, velilerin şikayetçi olduklarını bu nedenle kaldıracaklarını söylemişti.

Bu sözler henüz birinci dönemin sonunda söylendiği halde henüz bir gelişme yok. Öğrenciler haklı olarak soruyorlar kalktı mı kalkmadı mı? Ne zaman kalkacak? Öğretmenimiz ilk dönemden vermişti yapalım mı yapmayalım mı?

Cevabı siz verin…

Bir bakan bu şekilde yüzbinlerce hatta milyonlarca öğrenciyi etkileyecek önemli bir konu da açıklama yapıyorsa alt yapısı hazır olması ve anında uygulanması gerekmez mi? Yada en azından yaptığı açıklamalarda örneğin bir ay sonra ya da gelecek öğretim yılında yada gelecek dönemde kaldıracağız demesi gerekmez mi?

Bu konuda okul müdürleri de öğrenciler de öğretmenler de velilerde şaşkın…

Bizim kaldırılması yada kaldırılmaması noktasında talebimiz söz konusu değil fakat bazı şeylerin lafta kalarak insanların mağduriyetine yol açılmasına vurgu yapmak istiyoruz.

Kaldı ki performansa görevlerinin getiriliş amaçları yerindedir fakat uygulamada çok sorun vardır. İlköğretimde yıllardır uygulanan bir sistemin kaldırılması öngörülmekte ise henüz bu yıl Ortaöğretimde de getirilmesinin anlamı nedir? Konu tartışılmalı, siyasi değil bilimsel odaklı kararlar alınmalıdır.

Bakalım ne zaman akla gelecek ve açıklama yapılacak?

Maksut BALMUK

Eğitim Yöneticisi

http://www.memurlar.net/haber/460633

Bu yazıyı paylaş

Benzer Yazılar

MEB’de yeni yapılanma

Eğitim Sistemimizin sorunlu olduğu her kesim tarafından kabul ediliyor. Bunun böyle gitmeyeceği da açık. Ülke ekonomisinin kaynaklarının önemli bir kısmının aktarıldığı ve mutlak aktarılması gerektiği Eğitim’deki başarısızlık sadece bakanları değil, başbakanı da Cumhurbaşkanını da rahatsız etmektedir. Eğitim Sistemimizin sorunlu olduğu her kesim tarafından kabul ediliyor. Bunun böyle gitmeyeceği da açık. Ülke ekonomisinin kaynaklarının önemli bir kısmının aktarıldığı...

Anaokullarına rehber öğretmen normu Başbakanlıkta mı bekliyor?

Edindiğimiz bilgiye göre MEB gerekli çalışmayı yapmış DPB dahil diğer birimlerden de görüş alarak düzenlemeye son şeklini verdiği halde aylardır (ki gelen bilgilere göre 5 aydır) yayımlanmak üzere Başbakanlıkta beklemektedir. Aksama Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünden mi yoksa başka bir noktadan mı kaynaklanmaktadır bilinmemekle beraber bu gecikme normal bir gecikme değildir 18.06.2014 tarihinde yürürlüğe...
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN

Ağustos 2019
P S Ç P C C P
« Nis    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031