MEB’İN İL İÇİ SINAVI


  • Gündem
  • 15 Tem 2013
  • editor
  • 1.782 views Okunma
  • Yorum Yok

headlineYıllardır eleştirildiği halde özellikle yer değiştirmelerde kendi koyduğu takvime uymayan,gece vakitlerine kadar öğretmenleri bilgisayar başında bekleten MEB bakalım İl İçi yer Değiştirme için açıkladığı 15 Temmuz 2013 Pazartesi günü sonuçları açıklayabilecek mi?

Ümitli değiliz çünkü İstanbul’da daha İl Onaylarıyapılamadı. İl MEM uyuyor diye haksızlık etmeyelim dün gece 02.00’a kadar çalıştılar. Osaatte sistem kapandı. Evlerine gittiler. Bugünhafta sonu oluğu halde işe geldiler ve çalışıyorlar. Sorun merkez kaynaklı. Bir öğretmenin onayı bir kaç dakika alabilmekte. Sistem sağlıklı çalışsa 10 saniyelik işi bir kaç dakikada yapamıyorlar.

Bu nedenle ümitli değiliz. Aynı sistemin atamaları yaparken de kilitleneceğini düşünüyoruz. Bir milyon çalışanı barındıran MEBBİS sistemine böyle bir sorun yaşanması, sağlıklı bir yapının kurulamamasıgerçekten içler acısı. Biz milyarlarca dolar verip tablet vs dağıtırken çok az maliyetli olan bu tür bizi rezil eden sorunları çözemiyoruz.

MEB’den ricamız atamaların zamanında gerçekleştirilmesidir. Bu mümkün olmayacaksa da ne zamantamamlanacağı konusunda çalışanlarını her yöntemle (mail, sms, MEB’de duyuru…) bilgilendirmesidir. Bu çalışana saygının da gereğidir.

Saygılarımla…

Maksut BALMUK

Eğitim Yöneticisi

YAZIYA KAYNAK LİNKİNDEN ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

 

Bu yazıyı paylaş

Benzer Yazılar

Öğretmenlerin il dışına çıkışı yasak mı?

Öğretmenlerin il dışına çıkışlarının yasak olduğu yönündeki değerlendirmeler ve uygulamalar doğru değildir. Bazı müdürlüklerimiz, öğretmenlerin izin almaksızın ve rapor almaksızın şehir dışına çıkamayacakları yönünde resmi bildirimlerinde bulunmaktadır. Bu konudaki örnek bir mesaja yazının sonunda yer verilmiştir. Bu mesaj içeriğini yazan yöneticiler yanlış değerlendirme yapmaktadır. Burada; Sayın bakanın dün akşam zorunlu olmadıkça öğretmenler il dışına çıkmasın söyleminden vazife edinme...

Bazı Okul müdürlerine SRC kıyağı. Görev başına 400 lira!

SRC sınavının merkezi sınav sistemine yüklenmemesi ve 1-2 saat süren bir sınav için görev başına 400 TL ücret ödenmesi nedeniyle, bu sınavda görev alacakların belirlenmesinde, kayırmacılık yaşanmamaktadır. SRC belgesi yük ve yolcu taşımacılığı yapanların almak zorunda oldukları mesleki yeterlilik belgesinin adı. Bu sınav diğer sınavlarda olduğu gibi okullarda yazılı ve uygulama olarak yapılmakta. MEB okullarda...
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN

Son Yorumlar

Nisan 2020
P S Ç P C C P
« Mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930