Marmara Üniversitesi, çiftlik gibi işletiliyor


  • Gündem
  • 16 Eyl 2014
  • editor
  • 1.410 views Okunma
  • Yorum Yok

headline-(1)

Canlı canlı yaşanan bir konuyu ele alacağız. İsim vermeyeceğiz ama onlar kendilerini bulacaklar. Olay Marmara Üniversitesinde cereyan ediyor.

Canlı canlı yaşanan bir konuyu ele alacağız. İsim vermeyeceğiz ama onlar kendilerini bulacaklar. Olay Marmara Üniversitesinde cereyan ediyor.

Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsüne giden eski mezun bir öğrenci okuduğu derslerin içeriğini talep eder. Çünkü başka bir üniversiteye kayıt yaptıracak ve ders muafiyeti isteyecektir.

Öğrenci işlerine gider bölüme gidin denilir. Bölüme gider sekreter izinlidir bölüm başkanının kapısı çalınır “sen nereye geldiğini sanıyorsun?” denilir ve kapı gösterilir. Tekrar öğrenci işlerine iner çok işim var uğraşamam x i bekle denilir. Bekler gelen giden yok. Öğle arası oldu çalışmıyoruz denilir oturulduğu halde.

Derken danıştığı bir kişiden o zaman durumu anlatan dilekçe ver bilgisini alır. Dilekçeyi yazar bu dilekçeyi kayda aldırmak istiyorum dendiğinde ne dilekçesi çık git başımdan seninle uğraşamam cevabı alır.

Derken birisi devreye girer ve rektörlük öğrenci işleri ile irtibat kurulur. Burası gerçekten çok kalabalık ve insanların başını kaşıyacak hali yok. Bu yoğunlukta cevap verirler ve yardımcı olmaya çalışırlar ve bu sizin bölümünüzün işi denilir. Bölüm ve fakülteden aldığı cevapları söyleyince ne iş yapıyorlarmış ki, oturuyorlar asıl iş bizde, bir dilekçeyi nasıl kayda almazlar denilir.

Nihayetinde dilekçemi burada kayıt altına aldırmak istiyorum diye ısrar edilince tabi ki denilir ve dilekçe kayda girer. Cevap bekleniyor gelir mi gelmez mi? Ne zaman gelir meçhul…

Bunu neden yazdık. Çünkü aynı kurumda çok zor şartlarda çalışan gecesini gündüzüne katan insanlar da var yan gelip yatanlar da…

En kötüsü de 130 yıllık tarihe sahip bir üniversitede bir vatandaşa gösterilen yaklaşım…

Bu işin sorumluluğu aşağıdan yukarıya herkesedir.

Maksut BALMUK

Öğretmen

Memurlar.Net - Özel

 

Bu yazıyı paylaş

Benzer Yazılar

Liselere geçiş sınavı için virüs uyarısı: ‘Sınıf, 12 kişiyi geçmemeli’

Eğitim-İş Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi Maksut Balmuk, Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) ilişkin “Tüm sınav salonları 10-12 öğrenciyi geçmeyecek şekilde düzenlenmelidir. 20 kişilik sınıflar risk oluşturacaktır” dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Sınavla ilgili bir rehber yayımlanacak. Sınav bütün öğrencilerin maskeyle sıralara oturmasıyla başlayacak. Eğer mesafe sağlanacaksa maske çıkarılabilecek” sözlerini anımsatan Balmuk, sınav için yapılması gerekenleri...

Öğretmenler 1 Haziran’da okula gelecekler mi?

MEB tarafından yayımlanan 29 Nisan 2020 tarihli yazıya göre yüz yüz eğitime 01 Haziran 2020 tarihine kadar ara verilmiş uzaktan eğitime devam kararı alınmıştı. Peki öğretmenler, 1 Haziran’da okula gelecek mi? Daha önce; Covid-19’un yarattığı sorunlar sonrasında eğitim öğretimde yapılanları eğrisiyle doğrusuyla el almaya çalıştığımız iki yazı yayımlamıştık. Bilindiği üzere MEB tarafından yayımlanan 29 Nisan...
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN

Son Yorumlar

Haziran 2020
P S Ç P C C P
« May    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930