Marmara Üniversitesi, çiftlik gibi işletiliyor


  • Gündem
  • 16 Eyl 2014
  • editor
  • 1.307 views Okunma
  • Yorum Yok

headline-(1)

Canlı canlı yaşanan bir konuyu ele alacağız. İsim vermeyeceğiz ama onlar kendilerini bulacaklar. Olay Marmara Üniversitesinde cereyan ediyor.

Canlı canlı yaşanan bir konuyu ele alacağız. İsim vermeyeceğiz ama onlar kendilerini bulacaklar. Olay Marmara Üniversitesinde cereyan ediyor.

Marmara Üniversitesi Göztepe kampüsüne giden eski mezun bir öğrenci okuduğu derslerin içeriğini talep eder. Çünkü başka bir üniversiteye kayıt yaptıracak ve ders muafiyeti isteyecektir.

Öğrenci işlerine gider bölüme gidin denilir. Bölüme gider sekreter izinlidir bölüm başkanının kapısı çalınır “sen nereye geldiğini sanıyorsun?” denilir ve kapı gösterilir. Tekrar öğrenci işlerine iner çok işim var uğraşamam x i bekle denilir. Bekler gelen giden yok. Öğle arası oldu çalışmıyoruz denilir oturulduğu halde.

Derken danıştığı bir kişiden o zaman durumu anlatan dilekçe ver bilgisini alır. Dilekçeyi yazar bu dilekçeyi kayda aldırmak istiyorum dendiğinde ne dilekçesi çık git başımdan seninle uğraşamam cevabı alır.

Derken birisi devreye girer ve rektörlük öğrenci işleri ile irtibat kurulur. Burası gerçekten çok kalabalık ve insanların başını kaşıyacak hali yok. Bu yoğunlukta cevap verirler ve yardımcı olmaya çalışırlar ve bu sizin bölümünüzün işi denilir. Bölüm ve fakülteden aldığı cevapları söyleyince ne iş yapıyorlarmış ki, oturuyorlar asıl iş bizde, bir dilekçeyi nasıl kayda almazlar denilir.

Nihayetinde dilekçemi burada kayıt altına aldırmak istiyorum diye ısrar edilince tabi ki denilir ve dilekçe kayda girer. Cevap bekleniyor gelir mi gelmez mi? Ne zaman gelir meçhul…

Bunu neden yazdık. Çünkü aynı kurumda çok zor şartlarda çalışan gecesini gündüzüne katan insanlar da var yan gelip yatanlar da…

En kötüsü de 130 yıllık tarihe sahip bir üniversitede bir vatandaşa gösterilen yaklaşım…

Bu işin sorumluluğu aşağıdan yukarıya herkesedir.

Maksut BALMUK

Öğretmen

Memurlar.Net - Özel

 

Bu yazıyı paylaş

Benzer Yazılar

MEB’de yeni yapılanma

Eğitim Sistemimizin sorunlu olduğu her kesim tarafından kabul ediliyor. Bunun böyle gitmeyeceği da açık. Ülke ekonomisinin kaynaklarının önemli bir kısmının aktarıldığı ve mutlak aktarılması gerektiği Eğitim’deki başarısızlık sadece bakanları değil, başbakanı da Cumhurbaşkanını da rahatsız etmektedir. Eğitim Sistemimizin sorunlu olduğu her kesim tarafından kabul ediliyor. Bunun böyle gitmeyeceği da açık. Ülke ekonomisinin kaynaklarının önemli bir kısmının aktarıldığı...

Anaokullarına rehber öğretmen normu Başbakanlıkta mı bekliyor?

Edindiğimiz bilgiye göre MEB gerekli çalışmayı yapmış DPB dahil diğer birimlerden de görüş alarak düzenlemeye son şeklini verdiği halde aylardır (ki gelen bilgilere göre 5 aydır) yayımlanmak üzere Başbakanlıkta beklemektedir. Aksama Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünden mi yoksa başka bir noktadan mı kaynaklanmaktadır bilinmemekle beraber bu gecikme normal bir gecikme değildir 18.06.2014 tarihinde yürürlüğe...
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN

Ağustos 2019
P S Ç P C C P
« Nis    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031