Liseli öğrencilere zorla referandum mitingi


  • Gündem
  • 23 Mar 2017
  • editor
  • 898 views Okunma
  • Yorum Yok

“Evet” propagandası için okullar tatil edildi.

 AKP Milletvekili Mustafa Açıkgöz’ün Nevşehir’deki “Evet” propagandası için okullar tatil edildi. 21 Mart’ta Nevşehir’de referandum çalışması yapan AKP’li Açıkgöz için, öğrenciler belediye salonuna götürüldü.  16 Nisan referandumunda “Evet” denilmesi için yapılan çalışmada, lise öğrencilerinin yanı sıra okul müdürleri ve ilçe milli eğitim müdürlerinin de yer alması dikkat çekti.

Eğitim-İş Genel Özlük Hukuk Sekreteri Maksut Balmuk, konuya ilişkin Odatv’ye yaptığı açıklamada, “Okul müdürlerinin neden değiştirildiği, neden sözlü sınav ile torpil ile alındığı daha net anlaşılıyor. Diyet borcu ödüyorlar okul müdürleri.” dedi.

Maksut Balmuk’un açıklaması şöyle:

“Siyasetinize çocuklarımızı alet etmeyin. Elinizi çekin okullarımızdan. Okul müdürlerinin neden değiştirildiği, neden sözlü sınav ile torpil ile alındığı daha net anlaşılıyor. Diyet borcu ödüyorlar okul müdürleri.

Bu noktada her türlü girişimde bulunacağız. Bu toplantı yerel basında da paylaşıldı.

İl Müdürü ve Valiliği de göreve çağırıyoruz. 

15 Temmuz sonrası bir çok ilimizde hiç ilgisi olmayan insanlar açığa alındı, savcılıklara şikayet edildi. Birçoğu kendi FETÖ’culuğunu gizlemek için yaptı.

Nevşehir’de hiç ilgisi olmayan insanlara soruşturmalar açıldı ve halen açıkta bekletiliyorlar. İnsanların sosyal medya hesapları geçmişe dönük karıştırıldı ve suç bulunmaya çalışıldı.

Öğretmenlere hiç ilgisi olmadığı halde siyasi içerikli paylaşım da bulunmak ya da hakaret suçlaması yapıldı. Bu suçlamaların karşılığı olarak da zorlama bir yaklaşımla memuriyetten çıkarma cezası uygulanması teklif edildi.

Dosyaların bir çoğunu gördüm ve imkanı yok böyle bir suçlamanın yapılmasına. Velev ki hakaret var ya da siyasi içerikli paylaşım yapılmış bunu ne kadar zorlarsanız zorlayın mevcut mevzuata göre meslekten çıkarmaya götüremezsiniz. İdamı bu değildir ama Nevşehir’de oldu bunlar. 2014’te yapılan bir paylaşımı hakaret saymak şimdi mi aklınıza geldi? Hadi öyle olsun muhatabı bile affetmiş, davalarımı çekmiş dediği halde sizin amacınız nedir? Siz bırakın Atatürk’çü demokrat, vatansever öğretmenleri de gerçek FETÖ’cüleri arayıp bulun. Çok da aramanıza gerek yok bulursunuz isterseniz.

Nevşehir İl Müdürü ve diğer yetkilileri göreve çağırıyoruz. Öğrencileri siyasi içerikli toplantıya götürenleri de, mesai saatinde toplantıya katılan kamu çalışanlarını da ihbar ediyoruz. Gereğini yapınız.

Sosyal medyada siyasi içerikli paylaşımda bulunmanın cezası bu ise siyasi içerikli toplantıya öğrencileri götürmenin, kamu görevlisi olup mesai saatinde bu tür toplantıya katılmanın cezası nedir çok merak ediyoruz.

Nevşehir iline bugün de enerji bakanı geliyormuş, gençlerle buluşacakmış. Bu kez üniversiteye geliyormuş. Ümit ederiz ki salonun doldurulması için yine zorlamalar olmaz, yine okullar ve okul öğrenciler alet edilmez.

Herkes her istediğini anlatsın, okulda camide değil, evde, işyerinde, sokakta anlatsın, Ama herkes anlatsın. Herkese anlatsın. Kamu görevlisine de anlatsın ama mesai saatinde değil. Evet’i de anlatsın, Hayır’ı da anlatsın. Hiç itirazımız yok ama zorlama ile, makam mevki, devlet imkanı kullanarak, öğrencileri okuldan alarak değil.

Herkes eşit şartlarda halkı bilinçlendirsin.”

Odatv.com

Bu yazıyı paylaş

Benzer Yazılar

MEB Yönetici Görevlendirmede İl Dışı ve Takvim Sorunu

Milli Eğitim Bakanlığının yayımlamış olduğu ilk defa yönetici görevlendirme takvimi ile iller arası yer değiştirme takvimi çakışmakta olup, sorunun çözülmesi için MEB’in küçük bir revizyon yapması yeterli olacaktır. Daha önce ilk defa yönetici görevlendirmede kullanılan sözlü sınavın anlamsızlığını gerekçeleri ile ele almıştık.  Temel dayanağımız bakan Selçuk’un sözlü sınavlarda, yazılı sınavda alınan puana eş değer puan verilmesi...

Liselere geçiş sınavı için virüs uyarısı: ‘Sınıf, 12 kişiyi geçmemeli’

Eğitim-İş Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi Maksut Balmuk, Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) ilişkin “Tüm sınav salonları 10-12 öğrenciyi geçmeyecek şekilde düzenlenmelidir. 20 kişilik sınıflar risk oluşturacaktır” dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Sınavla ilgili bir rehber yayımlanacak. Sınav bütün öğrencilerin maskeyle sıralara oturmasıyla başlayacak. Eğer mesafe sağlanacaksa maske çıkarılabilecek” sözlerini anımsatan Balmuk, sınav için yapılması gerekenleri...
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN

Son Yorumlar

Temmuz 2020
P S Ç P C C P
« Haz    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031