İstanbul MEM’de disiplin sorunu devam ediyor


  • Gündem
  • 02 Haz 2015
  • editor
  • 1.049 views Okunma
  • Yorum Yok

headline (1)
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Rehberlik ve Denetim Başkanlığı ve Disiplin Kurulu şaşırtmaya devam ediyor.

 

2013 yılında ele aldığımız bir haberde aynı konuda aynı günde aynı konuda (kılık kıyafet) aynı üyeler tarafından farklı kararlar, ikisinde cezanın onayı, ikisinde cezanın kaldırılması kararı verildiğini açıklamıştık.http://www.memurlar.net/haber/384974/

2014 yılında da;

Şikayeti müdür yapınca incele, öğretmen yapınca kapat başlıklı bir haber yapmıştık. Bu konuda halen gelişme yok. Ve milli eğitim tarih yazıyor, şikayetçinin ifadesi alınmaksızın soruşturma konuları sübuta ermedi. Üstelik mobbinge maruz kalan mağdurun ifadesi de alınmadan.

Yine geçen yıl İstanbul’da Soma faciası nedeniyle yapılan İş bırakma eylemi sonrasında Bağcılar ilçesinde açılan soruşturmalar basında yer almıştı.

Bu konuda ceza alan öğretmenlerin savunmaları, konuları… her şeyi aynı olduğu halde İl Disiplin Kurulu bazı itirazları kabul etti bazılarını etmedi.

Şimdi bir başka konuyu daha ele alalım:

Öğretmen bir konuda disiplin cezası alır. Cezaya itiraz etmek için verilen 7 günlük süre içerisinde dilekçesini Okul Müdürlüğüne sunar, okul müdürlüğü de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderir.

Aradan uzun bir süre geçer ve öğretmen durumu merak eder. Bilgi Edinme hakkını kullanıp sorduğunda bir cevap alır ki evlere şenlik.

Özetleyelim:

Dilekçe okuldan İlçe Milli Eğitime geldi. İlçe Milli Eğitimde kayıt memurunun Kurumnet’inde kalmış. Yani ilgili birime göndermeyi unutmuş.

Biz de bunu İstanbul İl Milli Eğitime bildirdik. İl Milli Eğitim “zamanında disiplin kuruluna gelmeyen dilekçe için yapılacak işlem yoktur” dedi.

Yani öğretmende kusur yok. Ama bedeli öğretmen ödüyor.

Olur mu demeyin burası Türkiye, burası İstanbul…

Anlaşılan o ki devlette süreklilik yok. Her işi kendiniz bizzat takip edeceksiniz. Hatta ve hatta ilgili yere kadar kendiniz götüreceksiniz. Yada razı olacaksınız her şeye mücadele etmeyeceksiniz, hakkınızı aramayacaksınız….

Maksut BALMUK
Öğretmen

İşte o yazı…

Memurlar.Net - Özel
Bu yazıyı paylaş

Benzer Yazılar

Fen ve Sosyal Bilimler Liselerine öğretmen ataması neden düzenlenmiyor?

MEB’de yargı kararına rağmen uygulamada sorunlar yaşanan, bir türlü düzene oturtulmayan sorunlardan birisi de Fen ve Sosyal Bilimler Liselerine öğretmen ataması. Bu okullarımız kurulduklarından beri sınavla öğrenci almakta. Ayrıca öğretmenleri de özel olarak seçilmiştir yıllarca. Bu seçim süreci Anadolu liseleri ve Anadolu Öğretmen liseleri ni( kapatılan) de kapsamıştır. Yargı kararlarına bakıldığında; sınavla öğrenci alan bu...

MEB’de yeni yapılanma

Eğitim Sistemimizin sorunlu olduğu her kesim tarafından kabul ediliyor. Bunun böyle gitmeyeceği da açık. Ülke ekonomisinin kaynaklarının önemli bir kısmının aktarıldığı ve mutlak aktarılması gerektiği Eğitim’deki başarısızlık sadece bakanları değil, başbakanı da Cumhurbaşkanını da rahatsız etmektedir. Eğitim Sistemimizin sorunlu olduğu her kesim tarafından kabul ediliyor. Bunun böyle gitmeyeceği da açık. Ülke ekonomisinin kaynaklarının önemli bir kısmının aktarıldığı...
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN

Son Yorumlar

Kasım 2019
P S Ç P C C P
« Nis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930