İstanbul MEM’de disiplin sorunu devam ediyor


  • Gündem
  • 02 Haz 2015
  • editor
  • 1.116 views Okunma
  • Yorum Yok

headline (1)
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Rehberlik ve Denetim Başkanlığı ve Disiplin Kurulu şaşırtmaya devam ediyor.

 

2013 yılında ele aldığımız bir haberde aynı konuda aynı günde aynı konuda (kılık kıyafet) aynı üyeler tarafından farklı kararlar, ikisinde cezanın onayı, ikisinde cezanın kaldırılması kararı verildiğini açıklamıştık.http://www.memurlar.net/haber/384974/

2014 yılında da;

Şikayeti müdür yapınca incele, öğretmen yapınca kapat başlıklı bir haber yapmıştık. Bu konuda halen gelişme yok. Ve milli eğitim tarih yazıyor, şikayetçinin ifadesi alınmaksızın soruşturma konuları sübuta ermedi. Üstelik mobbinge maruz kalan mağdurun ifadesi de alınmadan.

Yine geçen yıl İstanbul’da Soma faciası nedeniyle yapılan İş bırakma eylemi sonrasında Bağcılar ilçesinde açılan soruşturmalar basında yer almıştı.

Bu konuda ceza alan öğretmenlerin savunmaları, konuları… her şeyi aynı olduğu halde İl Disiplin Kurulu bazı itirazları kabul etti bazılarını etmedi.

Şimdi bir başka konuyu daha ele alalım:

Öğretmen bir konuda disiplin cezası alır. Cezaya itiraz etmek için verilen 7 günlük süre içerisinde dilekçesini Okul Müdürlüğüne sunar, okul müdürlüğü de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderir.

Aradan uzun bir süre geçer ve öğretmen durumu merak eder. Bilgi Edinme hakkını kullanıp sorduğunda bir cevap alır ki evlere şenlik.

Özetleyelim:

Dilekçe okuldan İlçe Milli Eğitime geldi. İlçe Milli Eğitimde kayıt memurunun Kurumnet’inde kalmış. Yani ilgili birime göndermeyi unutmuş.

Biz de bunu İstanbul İl Milli Eğitime bildirdik. İl Milli Eğitim “zamanında disiplin kuruluna gelmeyen dilekçe için yapılacak işlem yoktur” dedi.

Yani öğretmende kusur yok. Ama bedeli öğretmen ödüyor.

Olur mu demeyin burası Türkiye, burası İstanbul…

Anlaşılan o ki devlette süreklilik yok. Her işi kendiniz bizzat takip edeceksiniz. Hatta ve hatta ilgili yere kadar kendiniz götüreceksiniz. Yada razı olacaksınız her şeye mücadele etmeyeceksiniz, hakkınızı aramayacaksınız….

Maksut BALMUK
Öğretmen

İşte o yazı…

Memurlar.Net - Özel
Bu yazıyı paylaş

Benzer Yazılar

Liselere geçiş sınavı için virüs uyarısı: ‘Sınıf, 12 kişiyi geçmemeli’

Eğitim-İş Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi Maksut Balmuk, Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) ilişkin “Tüm sınav salonları 10-12 öğrenciyi geçmeyecek şekilde düzenlenmelidir. 20 kişilik sınıflar risk oluşturacaktır” dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Sınavla ilgili bir rehber yayımlanacak. Sınav bütün öğrencilerin maskeyle sıralara oturmasıyla başlayacak. Eğer mesafe sağlanacaksa maske çıkarılabilecek” sözlerini anımsatan Balmuk, sınav için yapılması gerekenleri...

Öğretmenler 1 Haziran’da okula gelecekler mi?

MEB tarafından yayımlanan 29 Nisan 2020 tarihli yazıya göre yüz yüz eğitime 01 Haziran 2020 tarihine kadar ara verilmiş uzaktan eğitime devam kararı alınmıştı. Peki öğretmenler, 1 Haziran’da okula gelecek mi? Daha önce; Covid-19’un yarattığı sorunlar sonrasında eğitim öğretimde yapılanları eğrisiyle doğrusuyla el almaya çalıştığımız iki yazı yayımlamıştık. Bilindiği üzere MEB tarafından yayımlanan 29 Nisan...
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN

Son Yorumlar

Haziran 2020
P S Ç P C C P
« May    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930