İşkur’un tabelasını asmayan okula personel verilmeyecek


  • Gündem
  • 23 Kas 2012
  • editor
  • 4.120 views Okunma
  • Yorum Yok

untitledİşkur’un tabelasını asmayan okula personel verilmeyecek

İş-Kur tarafından ülkemizin bir çok ilinde Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında okullarımızda temizlik personeli çalıştırılmaktadır. Maaşı İş-Kur tarafından ödenen dönemsel çalıştırılan personellerin varlığı tabii ki okullarımız için yararlı olmaktadır. Ancak, okul temizliğinin tek bir personel ile sağlanması mümkün değildir. Buna rağmen, okullara tüm temizliğin İŞKUR tarafından yaptrıldığı yönünde tabela astırılmaktadır.

İŞKUR programları sayesinde, en azından maligüçlükler içerisinde olan okullarımızın bir nebzerahatlatılması söz konusu olmaktadır. Buraya kadar bir sorun bulunmamaktadır. Fakat okullarımızın İş-Kur tarafından tahsis edilen tek birpersonelle temiz tutulması söz konusu dahi olamaz. Hal böyle iken İlçe Milli EğitimMüdürlüğünün yazısına göre okullarda;

Şeklinde bir tabela asılması istenmektedir. Devlet eliyle yapılan hizmetin reklamı olmaz ama ola ki böyle bir talep söz konusu bunu da makul görmek gerekir.

Fakat yukarıdaki cümleye göre anlaşılan o kurumun tüm temizlik işlerinin İş-Kur tarafından yapıldığı şeklindedir. Oysa ki okulların belki de onda birine tekabül eden bir hizmet için bu tabelayı asmak, velileri ve kamuoyunu kandırmak anlamına geleceği gibi okulda emeği bulunan diğer kurum ve kuruluşlar ile Okul Aile Birliğine da saygısızlık anlamına gelecektir.

 

Bu durumu ileten okul müdürüne, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce verilen aşağıdaki cevap ise abesle iştigaldir.

Yazıda okulun yanı sıra ilçedeki okullar da tehdit edilmektedir. Eğer bu tabelayı bir okul asmazsa bir daha personel verilmeyecektir yaklaşımı gerçekten devlet ciddiyetiyle bağdaşmamaktadır.

Okul müdürü cümleyi değiştirelim tabela asıp teşekkür edelim dediği halde gelen cevap gerçekten şaşırtıcıdır.

Devletin eliyle devletin parasıyla yapılan işlerde dahi tehdit vari yaklaşım olması kabul edilebilir değildir.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yazısını diğer il ve ilçelerde de görülmesi, yetkililerin bilgilenmesi amacıyla sizlerle paylaşmayı uygun buluyoruz.

 

Burada merak edilen konu ise; bu İşgüzarlıkla neyin amaçlandığı sorusunun cevabıdır?

 

Saygılarımla?

Maksut BALMUK

Eğitim Yöneticisi

Memurlar.Net
Bu yazıyı paylaş

Benzer Yazılar

MEB Yönetici Görevlendirmede İl Dışı ve Takvim Sorunu

Milli Eğitim Bakanlığının yayımlamış olduğu ilk defa yönetici görevlendirme takvimi ile iller arası yer değiştirme takvimi çakışmakta olup, sorunun çözülmesi için MEB’in küçük bir revizyon yapması yeterli olacaktır. Daha önce ilk defa yönetici görevlendirmede kullanılan sözlü sınavın anlamsızlığını gerekçeleri ile ele almıştık.  Temel dayanağımız bakan Selçuk’un sözlü sınavlarda, yazılı sınavda alınan puana eş değer puan verilmesi...

Liselere geçiş sınavı için virüs uyarısı: ‘Sınıf, 12 kişiyi geçmemeli’

Eğitim-İş Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi Maksut Balmuk, Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) ilişkin “Tüm sınav salonları 10-12 öğrenciyi geçmeyecek şekilde düzenlenmelidir. 20 kişilik sınıflar risk oluşturacaktır” dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Sınavla ilgili bir rehber yayımlanacak. Sınav bütün öğrencilerin maskeyle sıralara oturmasıyla başlayacak. Eğer mesafe sağlanacaksa maske çıkarılabilecek” sözlerini anımsatan Balmuk, sınav için yapılması gerekenleri...
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN

Son Yorumlar

Temmuz 2020
P S Ç P C C P
« Haz    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031