Daha birkaç yıl önce “bağırsaklar temizleniyordu” ne oldu


  • Gündem
  • 11 Şub 2017
  • editor
  • 732 views Okunma
  • Yorum Yok

Binlerce kamu çalışanının işine yine KHK ile son verildi. Binlerce öğretmen yüzlerce akademisyen ihraç edildi. 

Yapılan yanlıştır,  yapılan hukuksuzdur, yapılan bir kişinin suçluluğu ispatlanana kadar suçsuzdur evrensel ilkesine, masumiyet karinesine de aykırıdır.  Büyük bir bölümü için suçlama teknik sorundan dahi bahsedilen bylock. Bylock adını hayatlarında sadece açığa alındıklarında duyan bu insanlar nasıl suçlu olabilirler ki? Yıllar önce ucuz konuşma diye bakanlık ile anlaşan şirketten aldıkları telefon hatlarını ikinci üçüncü şahıslara veren ve onların kullandıkları telefonlarda bylock tespiti yapıldığı söylenen insanlar nasıl suçlu olabilirler ki? Kendilerini savcılıklara ihbar eden ve beni suçluyorlar bulun ne varsa ve kim yaptıysa diye ifade verenler nasıl suçlu olabilirler ki?

Bırakın artık toptancı yaklaşımı,  bırakın artık insanları suçlarını dahi söylemeden atmayı. Deyin ki suçun budur. İspatı da bu. Onlar da insanlık hakkı olan savunma haklarını kullansınlar.

FETÖ cü arıyorsanız maklube partilerinden çıkmayanlara bakın. Bugün attığınız insanlar bylock gibi maklubeyi de bile bilmezler. Yine FETÖ cü arıyorsanız Atatürk ilkelerinin, Cumhuriyetin ve ülkenin bölünmez bütünlüğünün savunucusu, ezelden beri darbelere de darbecilere de, FETÖ ye de tüm cemaatlere de karşı çıkan  Eğitim İş’ te değil,  daha düne kadar FETÖ ile kolkola gezen,  cemaatlerden kopamayan, her dönem kendine yer edinenlerde ve üyesine dahi sahip çıkamayan örgütlerde arayın.

BUGÜN AYNEN ONU YAŞADIK

11-12 Ekimden beri tam 120 gündür görevden uzaklaştırıp açıkta tutulan bu öğretmenlerle ilgili beklemek yerine müfettiş görevlendirip iki soru sorsanız çoğunu çözerdiniz sorunun. Yada bekletmek, beklemek ve böylece her gün diken üstünde dokuz doğuran bu insanları savcılığa havale etseniz bu kadar zorlarına gitmezdi inanın. Belki de aklanırlardı bu zamana kadar büyük bir çoğunluğu.

 

Bugün aynen onu yaşadık bazı illerde örneğin Muğla’da ihraç edilen öğretmenlerin evleri polis tarafından arandı.  Gözaltılar oldu. İhraç edilen öğretmenin eşi o telefon eşimin üstüne kayıtlı ama ben kullanıyorum yıllardır deyince polisler ihraç edilen öğretmeni değil eşini götürdüler.

Öğretmen haklı olarak diyor ki eşim de suçlu değil biliyorum da madem beni götürmeyecektiniz beni neden ihraç ettiniz?  Ya da ihraç etmedin önce neredeydiniz?

Bu nedenle bakan İsmet Yılmaz ne kadar savunsa da yanlış yaptınız yanlış yapıyorsunuz. Hata payı yüzde bir değil özellikle son ihraçta en az yüzde 70. Şöyle örnek vereyim Eğitim Iş sendikandan ihraç edilen 21 öğretmen ve bunların 15 tanesi bylock iddia edilen hattı kullanmıyor. Eşi,  çocuğu, arkadaşı yada bir başkası kullanıyor.

İŞTE SİZİN ADALET ANLAYIŞINIZ BU

Artık yeter OHAL’den normal hale geçelim. Daha birkaç yıl önce bağırsaklar temizleniyordu bu pislik insanlar eliyle. Şimdi ise o pislik insanlar temizleneceğine bu bahane ile suçsuz insanlar bu pisliklerin oyunu yüzünden mağdur ediliyorlar.

Bu işte sizce de yanlışlık yok mu?  Size göre tabii ki yok. Çünkü hiç kimseye güvenmiyorsunuz kendiniz dahil. Eminim ki listeye ilk bakanlar da listeyi hazırlayanlar oluyordur acaba ben de var mıyım diye.

Tekrar söylüyorum bizden FETÖ’cü çıkmaz terörist de çıkmaz eğer bulmak istiyorsanız sadece geçmiş fotoğraflarınıza, yanınızdakilere bakın. Emin olun ki bugün ihraç ettiklerinizden daha isabetli karar ile bulursunuz onları.

Maksut Balmuk

Odatv.com

Bu yazıyı paylaş

Benzer Yazılar

MEB’de yeni yapılanma

Eğitim Sistemimizin sorunlu olduğu her kesim tarafından kabul ediliyor. Bunun böyle gitmeyeceği da açık. Ülke ekonomisinin kaynaklarının önemli bir kısmının aktarıldığı ve mutlak aktarılması gerektiği Eğitim’deki başarısızlık sadece bakanları değil, başbakanı da Cumhurbaşkanını da rahatsız etmektedir. Eğitim Sistemimizin sorunlu olduğu her kesim tarafından kabul ediliyor. Bunun böyle gitmeyeceği da açık. Ülke ekonomisinin kaynaklarının önemli bir kısmının aktarıldığı...

Anaokullarına rehber öğretmen normu Başbakanlıkta mı bekliyor?

Edindiğimiz bilgiye göre MEB gerekli çalışmayı yapmış DPB dahil diğer birimlerden de görüş alarak düzenlemeye son şeklini verdiği halde aylardır (ki gelen bilgilere göre 5 aydır) yayımlanmak üzere Başbakanlıkta beklemektedir. Aksama Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünden mi yoksa başka bir noktadan mı kaynaklanmaktadır bilinmemekle beraber bu gecikme normal bir gecikme değildir 18.06.2014 tarihinde yürürlüğe...
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN

Ağustos 2019
P S Ç P C C P
« Nis    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031