Bir lisede iki müdür


  • Gündem
  • 02 Eki 2013
  • editor
  • 2.084 views Okunma
  • Yorum Yok

headlineOkulun adı Güngören İzzet Ünver Lisesi.

 

Okulun adı Güngören İzzet Ünver Lisesi. Benim de mezun olduğum okul. Okulun bahçesinde iki bina var. Geçmişte yeni bina Yabancı Dil Ağırlıklı Liseolarak hizmet veriyordu. Geçen yıl (2012-2013) bu bina İmam Hatip Lisesine dönüştürüldü.

Dönüşümden sonra burada da ayrı bir müdürlük açtık bu nedenle bir müdür atayalım denildi ve okulun Genel Lise binasında Asil Müdür İmam hatip binasında ise Vekil Müdür görev yaptı.

2013-2014 için yapılan çalışmada bakanlık GenelLiseyi kademeli olarak kapatıp Güngören’e damgasını vuran bir çok insanın mezun olduğu İzzet Ünver Lisesi’nin adı Güngören İzzet Ünver İmam Hatip Lisesi olmuş oldu.

Buraya kadarını tartışmasak da bundan sonra ele alacaklarımız önemli.

İzzet Ünver Lisesi diye bir okul kalmadığı halde yani İzzet Ünver İmam Hatip Lisesine dönüştüğü halde halen iki müdür görev yapmaktadır.

Dönüşen okulun eski öğrencileri var ondan böyle devam ediyor desek olmaz çünkü o okulun öğrencileri birkaç yıl sonra mezun olacaklar ve sadece İmam Hatip Lisesi öğrencileri kalacak. Kaldı ki bu şekilde dönüşen hiçbir okulda her kurum adına ayrı müdür atanmış değil.

Eğer deniliyorsa ki geçen yıl açılan bina ayrı müdürlük o zaman da soruyoruz; İstanbul ilinde duyuruya çıkılan müdürlük atamalarında bu okulun adı neden yok?

Şöyle düşünelim.

İki müdür var ola ki iki kadro da verilmişse bir tanesi asaleten dolu olduğuna göre vekaleten yönetilen kadro neden duyuruya çıkmıyor?

Bu durumda yaz döneminden beri (dönüşümlerin yapılmasından itibaren);

– İki müdüre de maaş ödenmesi,

– Bu durumu İl MEM’le de paylaşıldığı halde İl MEM’in ve İlçe MEM’in seyirci kalmaları,

– İmam Hatip gibi dini eğitim yapılan bir kurumun bu şekilde anılmasına sebebiyet verilmesi

Ne kadar doğru? Sorumluları sorunu daha ne kadar erteleyeceklerdir. Bu konu ile ilgili bizim kaçırdığımız bir şey varsa bildirsinler aynen yayımlayalım…

Bakalım bir koltukta iki müdür daha ne kadar devam edecek? Birkaç yıl sonra genel lisenin öğrencisi bitince asil müdüre sen fazlasın öğrencin yok sana yol göründü denilirse şaşmayalım. Burası Türkiye her şey mümkün…

Hatta ve hatta bugün tüm liseler dönüştüğünden her dönüşen okula iki müdür verelim olsun bitsin.

Maksut BALMUK

Memurlar.Net

Bu yazıyı paylaş

Benzer Yazılar

MEB Yönetici Görevlendirmede İl Dışı ve Takvim Sorunu

Milli Eğitim Bakanlığının yayımlamış olduğu ilk defa yönetici görevlendirme takvimi ile iller arası yer değiştirme takvimi çakışmakta olup, sorunun çözülmesi için MEB’in küçük bir revizyon yapması yeterli olacaktır. Daha önce ilk defa yönetici görevlendirmede kullanılan sözlü sınavın anlamsızlığını gerekçeleri ile ele almıştık.  Temel dayanağımız bakan Selçuk’un sözlü sınavlarda, yazılı sınavda alınan puana eş değer puan verilmesi...

Liselere geçiş sınavı için virüs uyarısı: ‘Sınıf, 12 kişiyi geçmemeli’

Eğitim-İş Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi Maksut Balmuk, Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) ilişkin “Tüm sınav salonları 10-12 öğrenciyi geçmeyecek şekilde düzenlenmelidir. 20 kişilik sınıflar risk oluşturacaktır” dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Sınavla ilgili bir rehber yayımlanacak. Sınav bütün öğrencilerin maskeyle sıralara oturmasıyla başlayacak. Eğer mesafe sağlanacaksa maske çıkarılabilecek” sözlerini anımsatan Balmuk, sınav için yapılması gerekenleri...
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN

Son Yorumlar

Temmuz 2020
P S Ç P C C P
« Haz    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031