Bakan Avcı, neden hatayı hep dışarda arıyor?


  • Gündem
  • 06 Ağu 2014
  • editor
  • 1.464 views Okunma
  • Yorum Yok

Bakan AVCI Neden Şikayet Ediyor?
headline

MEB Bakanı Sayın AVCI son zamanlarda ne zaman konuşsa kasıtlı dezenformasyondan ve spekülasyonlardan bahsediyor.

Bu cümleler adeta alışkanlık haline geldi. Yönetimde olanlar eleştiriye açık olmalıdırlar. Özellikle de MEB gibi bir bakanlıkta bulunanlar daha çok açık olmalıdırlar. Sayın AVCI’yı insanlar böyle tanıdılar fakat sayın bakan biraz da eleştirilere kulak vermeli ve acaba haklılar mı diye sorgulamalıdır.

Puanlar yeniden hesaplanınca neden spekülasyon olsun? İnsanlar haklarını aramasınlar mı?

MEB’in ana sayfası sayın Bakanın Eskişehir gezileri ve eğitimle ilgili olmayan konularla doldurulması da mı provokatörlerin mi işi?

Öyle ise provokatörleri dışarıda değil içeride araması gerekmez mi?

Bakan Performans ödevleri kalkacak diyor arkası ancak 6 ay sonra geliyor. Bürokratları bu dönem olmaz yıl sonunda değiştireceğiz diye bile açıklama yapmıyorlar.

Plansız çalışmanın bedeli öğretmenlere ödetildiğinde suçlu eleştirenler midir?

Bir sendikanın kadrolaşması size paralel mücadele diye anlatılıyorsa ve el altından aslında paralel denilen yapıya (bizden olan paralel iyidir mantığıyla) kadro tahsis ediliyorsa bunun suçlusu paralel midir? Eleştirenler midir?

Başka bir örnek: Sayın bakan 15-20 gün önce lise son sınıf öğrencilerine yeni sınav hakkı tanıyacağız dedi. Bürokratlarda tık yok. Bunu açıklamak için sınav tarihinin yaklaşmasını mı bekliyorsunuz?

Şimdiden açıklasanız da gençler hazırlık yapsalar olmaz mı?

Diğer sınıf tekrarına kalanlar ne olacak açıklayamaz mısınız? Evet ya da hayır deyin yeter…

Sayın bakan; siz hatayı dışarıda arayacağınıza, siyasetçilerin son dönemlerinde başvurdukları şikayet mekanizmasını işleteceğinize biraz öz eleştiri, içeriyi sorgulama zamanı geldi mi? sorusuna cevap arasanız daha iyi olmaz mı?

Maksut BALMUK

Öğretmen

Memurlar.Net - Özel
Bu yazıyı paylaş

Benzer Yazılar

MEB Yönetici Görevlendirmede İl Dışı ve Takvim Sorunu

Milli Eğitim Bakanlığının yayımlamış olduğu ilk defa yönetici görevlendirme takvimi ile iller arası yer değiştirme takvimi çakışmakta olup, sorunun çözülmesi için MEB’in küçük bir revizyon yapması yeterli olacaktır. Daha önce ilk defa yönetici görevlendirmede kullanılan sözlü sınavın anlamsızlığını gerekçeleri ile ele almıştık.  Temel dayanağımız bakan Selçuk’un sözlü sınavlarda, yazılı sınavda alınan puana eş değer puan verilmesi...

Liselere geçiş sınavı için virüs uyarısı: ‘Sınıf, 12 kişiyi geçmemeli’

Eğitim-İş Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi Maksut Balmuk, Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) ilişkin “Tüm sınav salonları 10-12 öğrenciyi geçmeyecek şekilde düzenlenmelidir. 20 kişilik sınıflar risk oluşturacaktır” dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Sınavla ilgili bir rehber yayımlanacak. Sınav bütün öğrencilerin maskeyle sıralara oturmasıyla başlayacak. Eğer mesafe sağlanacaksa maske çıkarılabilecek” sözlerini anımsatan Balmuk, sınav için yapılması gerekenleri...
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN

Son Yorumlar

Temmuz 2020
P S Ç P C C P
« Haz    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031