Bakan Avcı, neden hatayı hep dışarda arıyor?


  • Gündem
  • 06 Ağu 2014
  • editor
  • 1.350 views Okunma
  • Yorum Yok

Bakan AVCI Neden Şikayet Ediyor?
headline

MEB Bakanı Sayın AVCI son zamanlarda ne zaman konuşsa kasıtlı dezenformasyondan ve spekülasyonlardan bahsediyor.

Bu cümleler adeta alışkanlık haline geldi. Yönetimde olanlar eleştiriye açık olmalıdırlar. Özellikle de MEB gibi bir bakanlıkta bulunanlar daha çok açık olmalıdırlar. Sayın AVCI’yı insanlar böyle tanıdılar fakat sayın bakan biraz da eleştirilere kulak vermeli ve acaba haklılar mı diye sorgulamalıdır.

Puanlar yeniden hesaplanınca neden spekülasyon olsun? İnsanlar haklarını aramasınlar mı?

MEB’in ana sayfası sayın Bakanın Eskişehir gezileri ve eğitimle ilgili olmayan konularla doldurulması da mı provokatörlerin mi işi?

Öyle ise provokatörleri dışarıda değil içeride araması gerekmez mi?

Bakan Performans ödevleri kalkacak diyor arkası ancak 6 ay sonra geliyor. Bürokratları bu dönem olmaz yıl sonunda değiştireceğiz diye bile açıklama yapmıyorlar.

Plansız çalışmanın bedeli öğretmenlere ödetildiğinde suçlu eleştirenler midir?

Bir sendikanın kadrolaşması size paralel mücadele diye anlatılıyorsa ve el altından aslında paralel denilen yapıya (bizden olan paralel iyidir mantığıyla) kadro tahsis ediliyorsa bunun suçlusu paralel midir? Eleştirenler midir?

Başka bir örnek: Sayın bakan 15-20 gün önce lise son sınıf öğrencilerine yeni sınav hakkı tanıyacağız dedi. Bürokratlarda tık yok. Bunu açıklamak için sınav tarihinin yaklaşmasını mı bekliyorsunuz?

Şimdiden açıklasanız da gençler hazırlık yapsalar olmaz mı?

Diğer sınıf tekrarına kalanlar ne olacak açıklayamaz mısınız? Evet ya da hayır deyin yeter…

Sayın bakan; siz hatayı dışarıda arayacağınıza, siyasetçilerin son dönemlerinde başvurdukları şikayet mekanizmasını işleteceğinize biraz öz eleştiri, içeriyi sorgulama zamanı geldi mi? sorusuna cevap arasanız daha iyi olmaz mı?

Maksut BALMUK

Öğretmen

Memurlar.Net - Özel
Bu yazıyı paylaş

Benzer Yazılar

Fen ve Sosyal Bilimler Liselerine öğretmen ataması neden düzenlenmiyor?

MEB’de yargı kararına rağmen uygulamada sorunlar yaşanan, bir türlü düzene oturtulmayan sorunlardan birisi de Fen ve Sosyal Bilimler Liselerine öğretmen ataması. Bu okullarımız kurulduklarından beri sınavla öğrenci almakta. Ayrıca öğretmenleri de özel olarak seçilmiştir yıllarca. Bu seçim süreci Anadolu liseleri ve Anadolu Öğretmen liseleri ni( kapatılan) de kapsamıştır. Yargı kararlarına bakıldığında; sınavla öğrenci alan bu...

MEB’de yeni yapılanma

Eğitim Sistemimizin sorunlu olduğu her kesim tarafından kabul ediliyor. Bunun böyle gitmeyeceği da açık. Ülke ekonomisinin kaynaklarının önemli bir kısmının aktarıldığı ve mutlak aktarılması gerektiği Eğitim’deki başarısızlık sadece bakanları değil, başbakanı da Cumhurbaşkanını da rahatsız etmektedir. Eğitim Sistemimizin sorunlu olduğu her kesim tarafından kabul ediliyor. Bunun böyle gitmeyeceği da açık. Ülke ekonomisinin kaynaklarının önemli bir kısmının aktarıldığı...
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN

Son Yorumlar

Ekim 2019
P S Ç P C C P
« Nis    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031