Acil koduyla geçtiler


  • Gündem
  • 16 Ara 2014
  • editor
  • 1.423 views Okunma
  • Yorum Yok

acil-koduyla-gectiler-1612141200_m

19. Milli Eğitim Şurası’nda alınan ve tavsiye niteliği taşıyan okul öncesinde dini eğitim verilmesi teklifi “acil” koduyla hayata geçirildi.

Eğitim-İş İstanbul 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyesi Maksut Balmuk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Şurası’ndaki kararların tavsiye niteliği taşıdığını, bu tavsiyelerin uygulanması için önce Bakanlar tarafından onaylanması ardından ise Tebliğiler Dergisi’nde yayınlanması gerektiğine dikkat çekildi. Maksut Balmuk,  Şura’daki bu tavsiye kararının Tebliğler Dergisi’nde yayınlanmadan, Talim Terbiye Kurulu Kararı beklemeden ve Bakanlığın onayı olmadan uygulanmaya başladığına vurgu yaptı.

“Tamamen hukuksuz bir uygulama ile karşı karşıyayız” denilen açıklamada, geçen hafta İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün okullara “acil” koduyla dini eğitimin okul öncesinde verilmesi talimatı geçtiği belirtildi.

İŞTE GEÇİLEN O TALİMAT:

OKUL ÖNCESİNE KURAN-I KERİM VE ARAPÇA DERSİ

“Değerler Eğitimi” olarak okutulacak derste, Kuran-ı Kerim ve Arapça eğitimi gibi içeriklerin olduğuna dikkat çeken Maksut Balmuk, 21 sayfa ve 4 haftalık ders programları için şu örnekleri paylaştı.

İŞTE DERS PROGRAMINDA BAZI ÖRNEKLER:

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞIN KONTROLÜNDE DEĞİL

“Milli Eğitim Bakanlığı artık raydan çıkmıştır“ denilen Balmuk’un açıklamasında, Milli Eğitimi Bakanlık bürokratlarının değil, İmam Hatiplilerin derneği olan Önder Derneği, İHH Vakfı, hükümete yakın Eğitim Bir-Sen, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın çocuklarının yönetiminde olan TÜRGEV ve 2012’den beri Osmanlıca bilen öğretmen yetiştiren Hayrat Vakfı’nın yönetiminde olduğunu belirtildi.

Açıklamanın sonunda Balmuk, “Buradan Cumhuriyet savcılarını da göreve, sorumluları ise en alttan en üste kadar gereğini yapmaya çağırıyoruz.

Gerçi görevini layıkıyla yapanların görevden ayrılmalarına gerek yoktur. Emir, dizayn böyledir ve en güzel şekilde yerine getirmektedirler bu nedenle göreve devam edebilirler” dedi.

Odatv.com

Bu yazıyı paylaş

Benzer Yazılar

MEB’de yeni yapılanma

Eğitim Sistemimizin sorunlu olduğu her kesim tarafından kabul ediliyor. Bunun böyle gitmeyeceği da açık. Ülke ekonomisinin kaynaklarının önemli bir kısmının aktarıldığı ve mutlak aktarılması gerektiği Eğitim’deki başarısızlık sadece bakanları değil, başbakanı da Cumhurbaşkanını da rahatsız etmektedir. Eğitim Sistemimizin sorunlu olduğu her kesim tarafından kabul ediliyor. Bunun böyle gitmeyeceği da açık. Ülke ekonomisinin kaynaklarının önemli bir kısmının aktarıldığı...

Anaokullarına rehber öğretmen normu Başbakanlıkta mı bekliyor?

Edindiğimiz bilgiye göre MEB gerekli çalışmayı yapmış DPB dahil diğer birimlerden de görüş alarak düzenlemeye son şeklini verdiği halde aylardır (ki gelen bilgilere göre 5 aydır) yayımlanmak üzere Başbakanlıkta beklemektedir. Aksama Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünden mi yoksa başka bir noktadan mı kaynaklanmaktadır bilinmemekle beraber bu gecikme normal bir gecikme değildir 18.06.2014 tarihinde yürürlüğe...
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN

Ağustos 2019
P S Ç P C C P
« Nis    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031